Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness Programları5 Dakikada Göğüs Kaslarını Belirginleştirmek Mümkün mü?

5 Dakikada Göğüs Kaslarını Belirginleştirmek Mümkün mü?

Göğüs kaslarınızı geliştirmek için yapmanız gereken tek şey her gün 5 dakikanızı ayırmak.

Günde sadece 5 dakika ile göğüs kası geliştirmek mümkün mü diye sorduğunuza eminiz. Yanıtı evet ve detayları bugünkü yazımızda saklı.

Söz konusu vücut geliştirme olunca sürekli bir mücadele içindesinizdir; istediğiniz gibi antrenman yapmak ile yapmak zorunda olduğunuz antrenman arasında kalmak gibi.

Belki de kalf, bacak ve arka omuzlarınızı çalıştırmak zorundasınızdır ama istediğiniz geniş göğüs kaslarına sahip olmak. Şanslısınız ki yazımızdaki önerilerle geniş göğüs kaslarına sahip olmanın o kadar da uzun bir iş olmadığını göreceksiniz; ihtiyacınız olan sadece günde 5 dakikanızı ayırmak ve iyi bir beslenme planı (dengeli bir protein, karbonhidrat ve yağ oranı). İşin en iyi tarafı da her hangi bir ekipmana ihtiyacınızın olmaması.

Sizinde bildiğiniz gibi “şınav” askeri antrenmanların vazgeçilmez egzersizidir ve askeri eğitimlerde neredeyse her gün şınav çekilir. Bizde sizi geniş göğüs kaslarına kavuşturacak eylem planında aynı silahı kullandık yani şınav egzersizini.

Göğüs kaslarınızı bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olacak egzersizler hakkında bilgi edinmek için “Göğüs Kası Geliştirmek için 7 İleri Düzey Egzersiz” makalesine kesinlikle göz atın!

5 DAKİKALIK ŞINAV ANTRENMANI

Antrenmanın birinci gününde yapabildiğiniz kadar şınav çekin. 60 saniye dinlenin ve sonra tekrardan yapabildiğiniz kadar şınav çekin. Ancak unutmayın; sadece tam hareket aralığındaki şınavlarınız bir tekrar olarak sayılmaktadır. Yorulmaya başlayıp formunuz bozulmaya başladığında gücünüz tükenmiş demektir. Bu arada tam hareket aralığında yapmış olduğunuz şınavlarınızı kaydetmeyi de unutmayın.

Örnek vermek gerekirse ilk setinizde 20, ikinci setinizde 13 şınav çekebildiyseniz o günkü toplam şınav sayınız 33’dür. 90 gün süresince de bu sayıya bir tekrar ekleyip ilerleyeceksiniz. İkinci günde 34 şınav sayısına çıkmanız gerekmektedir. Sonra 35, 36 ve bu sayı artarak devam etmelidir.

Unutmayın; ilk sette yapabildiğiniz kadar şınav çekiyorsunuz, 60 saniye dinleniyorsunuz ve sonra tam hareket aralığında tekrardan çekebildiğiniz kadar şınav çekmeye devam ediyorsunuz. Yine 60 saniye dinlenip o günkü toplam şınav sayınıza ulaşana kadar böyle devam ediyorsunuz. Göğüs kaslarınızı şişireceğiniz bu çalışma 5 dakikadan fazla zamanınızı almamalı.

Tavsiyemiz bu çalışma şeklini güncel antrenmanınıza ek olarak 90 gün boyunca uygulamanız. Göğüs kaslarınızı geliştirmenizi sağlayacak bu çalışmayı isterseniz 180 güne kadar uzatabilirsiniz de. Bu göğüs çalışmasının bir güzel tarafı da göğüs kaslarınızın hacminden memnun kaldığınız noktada çalışmaya son verebilmeniz. Ancak şunu unutmayın; bu göğüs çalışması spor salonunda yaptıklarınıza ek olarak yedek bir çalışma değildir, buradaki amaç göğüs kaslarınızın gelişimini hızlandırmak. Yukarıdaki göğüs çalışmasını deneyin, 90 gün sonra daha büyük, daha geniş ve daha güçlü göğüs kaslarına sahip olacaksanız emin olun

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!