Muscle & FitnessCelebrityAmerika’nın Divası Mariah Carey Nasıl Kilo Verdi?

Amerika’nın Divası Mariah Carey Nasıl Kilo Verdi?

Hamilelikte alınan bebek kiloları her kadını olumsuz etkileyebiliyor ve uzun süre kalabiliyor. Amerika’nın divası Mariah Carey de bu isimlerden bir tanesi. Güçlü sesi ile tüm dünyayı 30 yılı aşkın bir süredir büyüleyen R&B yıldızı Carey, hamileliğinde aldığı kilolar ile uzun süre savaş verdi. Denemediği diyet programı kalmadığını dile getiren Amerikalı yıldızın muhteşem değişimi de nihayetinde gerçekleşti. 2 çocuk annesi ve mükemmel bir kariyerin sahibi Mariah’nın kilo verme süreci ise adı duyulmamış yiyecekler ve saatler süren antrenmanlar içermiyor.

View this post on Instagram

Mood: #Summer ☀️? #fbf

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Siz de hamilelik sürecinizde çok kilo alıp sonrasında bu kiloları vermekte zorlandıysanız Mariah Carey’nin değişimini incelemelisiniz.

30 Yıl İçinde En İyi Fiziğine Kavuştu

Genliğinden beri güzelliği ve kıskandıran sesi ile Amerika’nın dünyada en çok tanınan isimlerinden olan Mariah Carey, 30 yıldır müzik dünyasında boy gösteriyor ve bugünlerde belki de hiç olmadığı kadar iyi bir fiziğe sahip!

Ocak 2019’da instagram hesabında takipçileri ile paylaştığı bikinili pozları ve neredeyse makyajsız yüzü ile Mariah, 48 yaşında mükemmel bir görüntüye sahip olunabileceğini gösteriyor. Harper’s Bazaar gibi dergiler ile yaptığı röportajlarında hamilelik döneminde aldığı kiloların fazla olduğunu ve bu kiloları verebilmek için denemediği diyet programı kalmadığını açık yüreklilikle dile getiren Mariah Carey aslında birçok kadının zayıflama sürecinde verdiği savaşların aynısını verdiğini bize söylüyor.

İkiz çocuk annesi divanın egzersiz ve diyet sırlarını sizler ile paylaşıyoruz:

Mariah Carey’nin Diyet Programı

Mariah Carey nasıl kilo verdi?

5 oktav ses yelpazesine sahip olan ve 7 oktav notalarına da çıkabilen Mariah Carey yıllardır sesi ile büyülese de eskiden sahip olduğu fit ve kıvrımlı vücut harlarını hamilelik döneminde fazla kilo alarak kaybetmişti. Elbette bu bir sorun olmasa da Mariah tekrar forma kavuşmak istediğini sürekli dile getirirken çok fazla da diyet değiştirdiğinden bahsediyordu.

Listelere 1 numaradan yerleşen Emotions, My All, Without You ve We Belong Tohgether gibi şarkıların sahibi Carey’nin kilo vermesine yardımcı olan 2 kural var: şekersiz ve yağsız proteinli beslenmek.

Mariah Carey’nin diyet programı adını bile söyleyemediğimiz yeni yeni popüler olan yiyeceklerden ziyade bu 2 temel kurala dayanıyor. Hayatından şekeri çıkaran Mariah buna ek olarak yağsız et alımını arttırmış. Mariah tabağında en çok somon füme ve kapariye yer vermeye başlamış.

Sürekli tüketmek istediği çikolata ve şekerlemeler bir rafa kalkarken küçük meyve porsiyonları şeker yerine tabağına eklenen yiyecekler olmuş. Temiz beslenme (clean eating dedikleri yeni tabir) Mariah’nın kilo vermesine yardımcı olan, onu zora sokmadan ve aç bırakmadan beslenmesini sağlayan diyet türü olmuş. Yani karbonhidratları azaltıp meyveler ile şeker almak, sebzelere ve temiz proteinlere yönelmek Mariah’nın en büyük ve kalıcı beslenme değişikliği.

View this post on Instagram

Climb every mountain ??? @gunnarfitness

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

Doğum yaptıktan sonra diyetisyen ile çalışmaya başlayan Mariah Carey hızlı bir kilo vermek için günde 1500 kalori almaya başlamış. Mariah Carey’nin bir diğer önemli notu ise 3 öğün değil küçük porsiyonlara bölünmüş olan birçok öğün yemek. Bu sayede açlık hissini az yaşadığını dile getiriyor. Bu durum bazı diyetisyenlerin de önerisi olabilirken herkes bunu kolaylıkla uygulayamayabiliyor. Bazıları için tek seferde doyurucu bir öğün tüketmek daha kolay oluyor.

Mariah Carey’nin Egzersiz Programı

Mariah Carey’nin sahne şovları Jennifer Lopez ya da Beyoncé gibi hareketli dans figürlerine sahip değil. Fit kalmak için danstan çok fazla yararlanmayan Mariah haftada 3 gün düzenli spor yapıyor.

Carey’nin antrenmanları genellikle kemiklerdeki baskıyı serbest bırakan ve kasların gevşemesine de yardımcı olan aerobik hareketlerden oluşuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!