Muscle & FitnessCelebrityAnoreksiyadan Kurtulmakla Kalmayıp Seksi Bir Fiziğe Kavuşan Azimli Kız: Abby Pollock!

Anoreksiyadan Kurtulmakla Kalmayıp Seksi Bir Fiziğe Kavuşan Azimli Kız: Abby Pollock!

Stres, sağlıksız beslenme, sosyal medyanın ve moda dünyasının kişiye dayattığı ideal görünüm derken özellikle kadınlar için anoreksiya günümüzde en tehlikeli hastalıklardan biri haline dönüştü. Anoreksiyadan kurtulmak için ise spor ve sağlıklı beslenmeye tutunan Abby Pollock, muhteşem fiziğiyle artık herkesi büyüleyen bir ilham kaynağı oldu.

2012 yılında üniversiteye başlayan Abby zor geçen bu yıl sürecinde birden 10 kilo verdi. Çok yanlış bir beslenmeyle günde 900-1000 kalori arasında gidip gelen Abby en sonunda anoreksiya belirtileriyle baş etmeye başladı.

2013 yılında ise bu sağlıksız gidişata bir dur deme kararı alan Abby, yeni bir beslenme düzenini ve spor eğitmeni ile birlikte çalışmaya başlamış.

Protein ağırlıklı beslenmeye başladıktan sonra günlük kalori miktarını 1700’e çekmiş. Antrenman programında da değişiklikler yapan Abby Pollock, ağırlık çalışmalarına yönelmiş.

Abby, ince ve sağlıksız görüntüsünden bu yeni antrenman ve beslenme programı ile kurtulduğunu söylüyor.

Artık canı istediği yiyecekleri tükettiğini belirten Abby Pollock’un beslenme programında önem verdiği iki nokta mevcut.

İlki işlenmiş ve paketlenmiş gıdalardan uzak durup kendi sağlıklı öğünlerini pişirmek.

İkincisi de her gün aynı saatlerde yemek yemek.

Haftada bir gün de sushi gibi lezzetine doyamadığı ama mümkün oldukça kaçınılması gereken yemeklerle emeğini ödüllendiriyormuş.

Tükettiği kalorileri bedensel ve zihinsel gücünü koruyacak temel yakıt olarak gören Abby, kalori hesaplamalarını da beslenme programında düzenliyor.

Önceden vücudunun şeklini bozacağını düşündüğü ağırlık çalışmalarının istediği kum saati şeklinde vücudu oluşturmasındaki anahtar olduğunu da belirtiyor. Kadınların hayali olan kalkık pop ve ince bel için ağırlık çalışmalarını önemsiyor. Abby Pollock haftada 4 gün 1’er saat antrenman yaparak muhteşem fiziğini korumaya devam ediyor.

Şimdiki amacı kendisi gibi anoreksiyaya yakalanmış kişileri sağlıklı beslenme ve spor yoluyla harika bir fiziğe ve sağlıklı bir vücuda sahip olabileceklerine inandırmak. Biz de Abby’i inancı çabaları ve harika vücudu için tebrik ediyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!