Muscle & FitnessFıtnessAntrenman Çantanızda Ne Var?

Antrenman Çantanızda Ne Var?

Siz spora giderken çantanıza neler koyuyorsunuz? Spor çantası hazırlamak oldukça eğlencelidir.

Spordan çıktığınızda taşıması zor gelmeyecek ama ihtiyacınız olan her eşyayı barındıran bir çanta hazırlamak ilk günlerde biraz zor olabilir. Kararsızlıkla çantaya atılan fazla eşyalar yük yapar. Bazen fazladan çorap almak unutulur. Bazen ise dışarıda tüketilecek sağlıklı atıştırmalıklar unutulur. Sonra market raflarında içeriği diyetinize uygun atıştırmalıklar arar durursunuz.

Özellikle spora yeni başlayanlardansanız spor çantanıza neler atmanız gerektiğini tam kestiremeyebilirsiniz. Biz bu sebeple hafif ama donanımlı bir çanta hazırlayabilmeniz için size yardımcı olmak istiyoruz!

Spora Gitmeden Önce Çantanızı Seçin

Sırt çantası mı, postacı çantası mı? Spora hangi çanta ile gideceğinize karar verdiniz mi? İlk olarak bu seçimi yapmalısınız. Bizim tavsiyemiz ayakkabılarınızı ayrıca koyabileceğiniz bölmeli bir çanta tercih etmeniz. Bu sayede kötü kokunun diğer eşyalarınıza sinmesini mümkün olduğunca engelleyebilirsiniz. Eğer çantanız bol bölmeli değilse sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca her durumda çantanıza bir kirli poşeti koymanız gerekir.

MuscleCloth Spor Çantaları

muscle-cloth-canta

İpli çantalar günlük kullanım için uygun olabilir. Eğer az eşya ile kısa sürelik spora gidiyorsanız bu çantaları da tercih edebilirsiniz tabii ki. Ama yukarıda gödüğünüz gibi deri çantalar daima suya dayanıklıdır ve kışın kullanımı kolaydır. Yaz için de giysilerinizin ve ayakkabılarınızın kokusunu dışarıya geçirmez girdiğiniz bir ortamda çantanızdan gelen koku yüzünden rahatsızlık hissetmezsiniz. MuscleCloth çantaları bu konuda size yardımcı olur.

Su geçirmez spor çantaları tercih etmek antrenman çantası seçiminde önemli bir kriterdir. Çünkü daha sağlam ve dayanıklı oldukları için taşıdığınız yiyecek içecek zarar görmez, rahatça antrenmanınızı yaparsınız.

Spor çanta modellerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Antrenmana Giderken Tüm Temiz Kıyafetler Hazır mı?

Eğer salona spor kıyafetleriniz ile gidecekseniz günlük yedek kıyafetlerinizi çantanıza koymalısınız ya da bunun tam tersi durumda tüm spor kıyafetleriniz yanınızda olmalı.

Fazladan çorap almayı unutmamalısınız. Havlunuz ve terlikleriniz de çantanızda olmalı. Hijyen sebebi ile kendi terlik ve havlunuzu kullanmanız önemlidir. Çantanıza sığacak hızlı kuruyan ve katlandığında az yer kaplanan havluları ve hafif terlikleri tercih edebilirsiniz.

Erkek fitness giyim ürünlerini linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Antrenman çantanıza neler koymalısınız?

Spor giyim ürünlerini seçerken bedeninize tam olan ürünleri seçmelisiniz. Büyük ya da küçük kalıplarda ürün almak spor yaparken konforunuzu engelleyecek ve spor performansınıza olumsuz etki edecektir. Nemi dışarı atabilen, nefes alan ve esnek kumaşlardan yana tercih yapmalısınız. Spor kıyafetlerinizi seçerken ürün bilgilerine dikkat etmelisiniz.

Spor taytı hem kadınlar hem de erkekler için üretilmiş, performansı artıran spor giyim ürünlerinden biridir. Sporcular için geliştirilmiş spor taytları yukarıda bahsettiğimizden çok daha fazla özelliğe sahip olabildiği gibi spor türüne göre de çeşitlere sahiptir. Koşu taytı ya da yoga taytı bu ürünlere örnek verilebilir.

Kadın fitness giyim ürünlerine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Spora Giderken Yanınıza Alacağınız Atıştırmalıklar ve Sporcu Besinleri

Eğer gün içerisinde eve uğramadan direkt spor salonuna gidecekseniz sabahtan spor çantanız hazır bir şekilde evden çıkmalısınız ve bu çantaya beslenmenize uygun sağlıklı atıştırmalıkları mutlaka atmalısınız.

Protein barlar, spor öncesi ya da spor sonrası sizi fazla kalori tüketmekten koruyacak, protein ve diğer besinlerden destekleyecek ürünlerdir. Marketten açlığınızı yatıştırmak için alacağınız ürünlerdense içeriğini bildiğiniz spora destek verecek protein içeriğine sahip protein barları tercih etmelisiniz.

Protein bar seçeneklerini keşfetmek için tıklayabilirsiniz.

protein-bar

Ayrıca sporcuların çoğunun protein shake şişelerini ve protein tozlarını saklama kaplarında yanlarında bulundurduklarını görmüşsünüzdür.

Siz de kas gelişiminizi ve antrenman performansınızı artırmak için protein tozu, kreatin, bcaa gibi ürünler ile toz karışımlar oluşturup günün istediğiniz saatinde süt ya da su ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Hazırlayacağınız shakeleri öğün olarak da içebilirsiniz.

Kilo vermek isteyenler için ise termojenik ürünleri (cla ve karnitin gibi) öneririz. Tüp ya da kapsül halde bulunan termojenik ürünleri spor çantanıza ekleyebilirsiniz.

Supplement çeşitlerine göz gezdirmek için tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!