Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıCharlize Theron Formunu 25 Dakikalık Antrenmana Borçlu!

Charlize Theron Formunu 25 Dakikalık Antrenmana Borçlu!

Sarışın Bomba (Atomic Blonde) filmindeki formu ile izleyen herkesi kendine hayran bırakan Charlize Theron sizce nasıl bir antrenman uyguluyor?

Yakında 43 yaşını dolduracak olan aktris, aksiyon filmlerinin en çok sevilen kadın oyuncularından biri. Yıllara meydan okuyan vücut hatları ve güzelliği ile Charlize yer aldığı her filmin en iddialı karakterlerinden birini canlandırıyor. 2003 yılında En İyi Kadın Oscar ödülünün de sahibi olan Charlize Theron kariyerinde ne derece başarılı olduğunu herkese göstermiş durumda.

2017 yılında Sarışın Bomba filmindeki ince, seksi ve fit görüntüsü ile karşımıza çıkan Charlize Theron’un forma kavuşmasını sağlayan antrenman ise sadece 25 dakika sürüyor! Theron’un antrenmanları ile ilgili detayları sizlerle paylaşıyoruz.

25 Dakikada Fit ve Seksi Bir Görünüm

Charlize Theron’un kişisel antrenörü Monique Ganderton, ünlü yıldızın antrenmanlarının haftada 3 gün 25’er dakikalık HIIT egzersizlerinden oluştuğunu dile getiriyor. Yüksek yoğunluklu interval egzersizler ile yağ yakımına ve fit bir görünüme yatırım yapan Theron için antrenörü zaman zaman fazladan kardiyo çalışmaları yaptırıyor olsa bile temel HIIT egzersizleri ile atılıyor. Ancak Theron’un antrenmandan sonra kımıldayacak hali kalmadığını da söylemeliyiz…

Programda 8 farklı hareket mevcut. Her bir hareketi 25 dakika tamamlanana kadar 20-30 tekrar aralığında döngü şeklinde yapmanız bekleniyor. Yani bir hareketi bitirdikten sonra diğer harekete beklemeden geçmeniz ve 25 dakika boyunca maksimum çıkarabildiğiniz set sayısına ulaşmanız… Haliyle Charlize Theron’un fitness programı bir anda zorlaşıveriyor…

Yağ yakmak için ideal olan egzersizleri sıralıyoruz:

1. Tempo Switch Lunges

Hedef: Hamstrings ve quads

Ellerinizi göğsünüzde birleştirerek tutun. Sol bacağınızı öne atarak sağ dizinizi yere doğru indirecek şekilde lunge yapın. Burada 3 sn bekleyip zıplayarak bacaklarınızı değiştirip harekete devam edin.

2. Resistance Band Abductor Raise and Pulses

Hedef: Inner Thighs

Ayaklarınız bitişik, karnınız içeride ve elleriniz kalçalarınızın yanında ayakta durun. Bir direnç bandı dizlerinizin hemen altında olsun. Yavaşça bacağınızı dışa doğru uzatın. Hareketi 20 kere her iki bacağınız ile de ayrı ayrı yapın.

3. The Alphabet

Hedef: ABS

Sırt üstü yere uzanın ellerinizi kalçanızın altına yerleştirin. Karnınız sıkı bir şekilde bacaklarınızı bitişik ve dik tutarak yukarı doğru kaldırın. Bacaklarınız yukarıda ve karnınız kasılı iken tüm alfabeyi sayacak kadar bekleyin. Bacaklarınızı yere indirin ve hareketi tekrarların. 20 tekrar boyunca sırt boşluğunuzun yer ile temas ettiğine emin olun.

4. Forearm Plank Hip Dips

Hedef: Obliques

Charlize Theron HIIT antrenmanı

Ayaklarınız kalça genişliğinde açık plank pozisyonunda harekete başlayın. Karnınızı mümkün olduğunca sıkı tutun. Yere doğru plank pozisyonunda dururken göğsünüzü bozmadan önce kalçanızı sağa doğru mümkün olduğunca çevirin. Daha sonra başlangıç pozisyonuna dönün ve sola doğru çevirin.

5. Jack Jabs and Front Kicks

Hedef: Glutes ve arms

Charlize Theron HIIT antrenmanı

Ayakta konumlanın sağ bacağınızla ileriye doğru 4 kere tekme atın. Bu sırada karnınız sıkı ve elleriniz yüzünüzün önünde boks pozunda olmalı. Sonra sağ kolunuz ile 4 yumruk savurun. Hareketi iki yönünüzle de tekrar edin.

6. Side Squat and Kick

Hedef: Glutes

Charlize Theron HIIT antrenmanı

Parmaklarınız dışarıyı gösterecek şekilde ayaklarınız açık bir şekilde konumlanın. Kollarınızı yanlarınız yumruklarınızı çene hizanızda tutun. 90 derecelik bir açı ile squata inin. Daha sonra hızla yukarı kalkarken tek bacağınızı kırmadan yana doğru açın ve squata geri inin.

7. Curtsy with Side Kick

Hedef: Glutes ve quads

Charlize Theron HIIT antrenmanı

Ayaklarınız hafif açık karnınız sıkı ve elleriniz göğüs hizanızda harekete başlayın. Tek bacağınızı geriye doğru kırarak lungea inin ve ardından ayağa kalkarken aynı bacağınızı dışarı doğru açın.

8. High Knees with Overhead Punches

Hedef: Glutes ve arms

Charlize Theron HIIT antrenmanı

Mümkün olduğunca hızlı hareket ederek zıplayın. Dizlerinizi yukarı çekerken kollarınız ile yukarı doğru yumruk atın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!