Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıDaha Önce Duymadığınız, Göğüs Kaslarınızı Patlayacakmışçasına Çalıştıran Egzersiz

Daha Önce Duymadığınız, Göğüs Kaslarınızı Patlayacakmışçasına Çalıştıran Egzersiz

Göğüs kaslarını en iyi şekilde geliştirebilmek için sürekli güçlenmek, bench press ustası olmak gerektiği doğru. Fakat kası kanla doldurup, izole ederek çalıştırmak da bir o kadar önemli. Çünkü yalnızca güç değil, iyi bir görüntü de istiyorsunuz. Bunun farkındayız.

Göğüs kasları herhangi bir yan egzersiz ile çok iyi geliştirilebilir. Bu egzersizi doğru seçip, göğüs kaslarınızı en iyi hissettiğiniz egzersizle ilerlemeniz önemlidir. Çünkü her egzersiz, herkeste aynı şekilde hissettirmez.

Biz ise size öyle bir egzersiz sunacağız ki, göğüs kaslarınızın çalıştığını hissetmemeniz ve göğüslerinizde pump etkisi gözlemlememeniz imkansız. Göğüs kaslarınızı itiş yaparken aynı anda bilinçli şekilde sıkarak uygulayacağınız bu egzersiz, antrenmanlarınızda daha önce hissetmediğiniz kadar iyi hissettirecek.

Daha hacimli ve daha geniş göğüs kaslarına sahip olmak için uygulayabileceğiniz yöntemleri öğrenmek için “Göğüs Kaslarınızı Geliştirecek 4 Önemli Teknik” makalesini okuyabilirsiniz.

Kusursuz Göğüs İzolasyon Egzersizi: Plate Pinch Press

Ağır kaldırmanıza gerek olmadan göğüs kaslarınıza ihtiyacı olan stresi yüklemek mi istiyorsunuz? Hem bir itiş, hem de bir nevi sıkıştırma egzersizi olan plate pinch press tam aradığınız egzersiz!

Antrenmanınızın sonunda, yorgun halinizle son eforunuzu sarfetmeniz için çok iyi bir seçim. Üstelik eklemlere de az yük bindiriyor. Özellikle omuza binen yük ciddi oranda azalıyor. Çünkü ağır çalışmadan, göğüs kaslarınızı çalıştırabilmenizi sağlayabiliyor ve omuz aktivasyonu gerektirmiyor.

Göğüs kasları ve triceps kaslarını çalıştırırken, omuz kaslarınıza yük bindirmeyen bu mucize egzersiz, her zaman uygulayabileceğiniz türden. Tek ihtiyacınız olan, hafif bir dambıl veya plaka!

Plate Pinch Press Nasıl Yapılır?

Ellerinizi birleştirin, araya çok ağır olmayan bir dambıl veya plaka alın. Çok yavaş, kontrollü ve bilinçli göğüs kasılmaları ile ağırlığı göğsünüze indirip itin. Dar tutuş sayesinde göğüslerinizde çok iyi bir kasılma, dolayısıyla iyi bir pump gerçekleşecek.

Hem ayakta düz itişler ile, hem de bir sehpada yatarak uygulayabilirsiniz.

Plate Pinch Press Faydaları Nelerdir?

Sürekli ağır çalışamayabiliyoruz. Bazen etrafımızda uygun ekipman olmayabiliyor, çabuk bir antrenman yapmamız gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda joker bir egzersiz olarak kullanabileceğimiz plate pinch press, şu sebeplerden dolayı çok faydalı:

  • Yalnızca hafif bir ağırlık dışında ekipman gerektirmeden, hızlı ve etkili bir şekilde göğüs kaslarınızı çalıştırabilmenizi sağlaması,
  • Kasların gerilim altında kaldığı sürenin, kontrollü ve bilinçli kasılmalar sayesinde artması,
  • Göğüs kaslarınızı en iyi şekilde izole edebileceğiniz, hipertrofi için her zaman uygulayabileceğiniz alternatif bir egzersiz olması,
  • Ağır çalışmak zorunda olmadan göğüs kaslarında hipertrofi sağlayabilmesi,
  • Sakatlık durumlarında dahi uygulanabilecek, eklemlere yük bindirmeyen bir egzersiz alternatifi olması.

Siz de antrenmanlarınızın sonuna plate pinch press egzersizini ekleyin, vücudunuza çok fazla yüklenmeden elde edeceğiniz kas kütlesi ve pump etkisinin tadını çıkarın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!