Fit YaşamBeslenme Önerileri ve İpuçlarıSağlıklı Bir Yaşam İçin Kullanmanız Gereken En İyi 5 Balık Yağı Hapı

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kullanmanız Gereken En İyi 5 Balık Yağı Hapı

En son ne zaman balık yediniz? Peki en son hangi omega 3 kaynağını doğal yolla tükettiniz? Kabul edelim, ülkemizin dört bir yanı denizlerle çevrili olsa da balık tüketimimiz yeterli seviyede değil. Dolayısıyla balık yağı hapı ile gelen omega 3 yağ asitlerinden alacağımız faydaları yeterince karşılayamıyoruz.

Bu yazımızda genel vücut sağlığına balık yağı hapının ne gibi faydaları olduğundan ve hangi balık yağı haplarının sıklıkla kullanıldığından bahsedeceğiz.

En İyi 5 Balık Yağı Hapı

1. Nature’s Supreme Omega 3 1000 Mg

en-iyi-balik-yagi-hapi

Natures’s Supreme Omega 3 1000 Mg, yüksek oranda patentli omega 3 içerir. Bağırsakta çözünen helal sertifikalı softjel formülü sayesinde koku problemi oluşturmaz. Servis başına ürün fiyatı 1,15 TL’dir.

2. New Life Efa One

en-iyi-balik-yagi-hapi

New Life Efa One 45 Kapsül, içeriğinde %85 oranında omega 3 yağ asitlerini bulundurur. Kapsül kaynağı balık jelatinidir. Ürünün servis başı balık yağı hapı fiyatı 2,31 TL’dir.

3. Nature’s Supreme Prenatal DHA with Vitamin D3 1000 Mg

en-iyi-balik-yagi-hapi

Nature’s Supreme Prenatal DHA with Vitamin D3 1000 Mg, yüksek DHA oranı ve ilave d3 vitamini ile, hamileler için özelleştirilmiştir. Koku yapmayan softjel kullanılmıştır. Ürünün servis başı fiyatı 1,15 TL’dir.

4. Olimp Gold Omega 3 Sport Edition

en-iyi-balik-yagi-hapi

Olimp Gold Omega 3 Sport Edition 120 kapsülden oluşur. E vitamini ilavesi olan ürünün servis başı satış fiyatı 1,04 TL’dir.

5. Solgar Omega-3 950 Mg

en-iyi-balik-yagi-hapi

Solgar Omega-3 950 Mg 50 kapsülden oluşur. Aspartam ve laktoz içermez. Servis başına 950 mg omega 3 içerir ve servis başı fiyatı 2,58 TL’dir.

Balık Yağı Hapı Faydaları Nelerdir?

Öncelikle balık yağı hapı nedir sorusu ile başlayalım.

Balık yağı hapı bildiğimiz omega 3 yağ asitlerinin toplandığı, sizin kolayca besin ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olan gıda takviyeleridir. Bir seferde yiyemeyeceğiniz kadar balıktan alacağınız miktarda omega 3 yağ asidini pratik bir şekilde almanızı sağlar ve günlük omega 3 ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur.

Balık yağı hapı olarak da bilinen omega 3 takviyeleri, anne karnından yaşlılığa dek genel vücut sağlığınız için büyük önem taşır. Omega-3 içerisinde bulunan DHA’nın göz sağlığı açısından oldukça elzem olduğu ve eksikliğinde görme yetisinin olumsuz etkilenebileceği araştırmalarda gözlemlenmiştir. (1) Anne karnında bebeğin normal kalp ve beyin fonksiyonlarının gelişmesine katkıda bulunurken; yaşlanana dek bilişsel beceri, hafıza ve odaklanma becerilerinizin korunmasında görev alır. Buna bağlı olarak balık yağının Azheimer ve demans gibi hastalıkların engellenmesinde rolü olduğu düşünülmektedir. (2, 3) Bununla birlikte bazı araştırmalarda omega 3 tüketimi yüksek olan kültürlere ait toplulukların depresyon oranlarının daha az olduğu görülmüştür.

en-iyi-balik-yagi-hapi

Hamilelikte hangi balık yağı hapı kullanılmalı diye soruyorsanız, tercih etmeniz gereken ürünün bir omega 3 yağ asidi olan DHA değerlerinin yüksek olması gerekmektedir.

Ayrıca balık yağı hapı kilo aldırır mı diye soran kişiler için de harika bir haberimiz var. Balık yağı kilo aldırmaz aksine düzenli egzersiz ile supplement olarak balık yağı hapı kullanan obezite hastalarının kilo verdiği görülmüştür. Yani hem kilo veriyorsunuz hem de sağlığınızın seviyesi artıyor. Mükemmel değil mi?

Balık yağı hapı ne işe yarar kısmının son maddesine geldik: Kalp sağlığı. Balık yağı, kandaki trigliserid seviyelerini azaltır. Trigliserit seviyelerinin yüksek olması kalp krizi riskini arttıran bir durumdur. Bunun yanısıra omega-3 kandaki iyi kolesterolü (HDL) arttırarak kolestesrol seviyelerinin korunmasına yardımcı olur. (4, 5)

[yasr_overall_rating]

2 YORUMLAR

  1. Bu konuda güvendiğim ve günlük kullanım için uygun olan möllers , solgar ve olimp’i tavsiye ederim. Çok yararını gördüm bu ürünlerin.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!