Muscle & FitnessTakviyeYüksek Protein İçeriğine Sahip 4 Whey Protein

Yüksek Protein İçeriğine Sahip 4 Whey Protein [2021 Güncel Liste]

Bazı amatör sporcular beslenme rutinlerini desteklemek için protein tozlarına ihtiyaç duymazken, bazı sporcular kaslarını onarmak ve kas hacmini artırmak için protein tozlarından faydalanırlar.

Günümüzde oldukça fazla protein tozu seçeneği var ve aralarından hangisini tercih edeceğimizi anlamak gerçekten çok zor. Protein tozlarınızı ve diğer takviyeleri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

İlk olarak, porsiyon başına aldığınız protein miktarını kontrol etmelisiniz. En önemli noktanın bu olduğunu unutmayın. Ardından amino asitlerin (veya BCAA’ların) konsantrasyonunu karşılaştırın. En ideali yeterli miktarda lösinle birlikte dokuz temel amino asidi içeren eksiksiz bir protein kaynağı almanızdır. Tabii ki bu takviyelerdeki karbonhidrat, yağ ve şeker miktarını kontrol etmeniz ve bunların, uyguladığınız diyete veya beslenme rutininize uygun olması gerekir. Son olarak; kıvam arttırıcılar, koruyucular ve tatlandırıcılar gibi protein tozlarının içeriğinde bulunan katkı maddelerini incelemeyi de unutmayın. Tabii ki de katkı maddeleri ne kadar azsa ürün o kadar iyidir!

Neden Whey Protein?

Whey protein (Peynir altı suyu proteini), piyasadaki en yaygın tüketilen protein tozlarından ve aynı zamanda en uygun fiyatlı seçeneklerden biri. Genellikle konsantre halde gördüğünüz whey proteinler, izole seçeneğiyle de dikkat çeker. Bunun anlamı ise neredeyse hiç yağ, karbonhidrat içermemesi ve önemli ölçüde daha az laktoz içermesidir. Bunun gibi sebeplerle genellikle izole whey protein tozu daha iyi bir seçim olarak kabul edilir.

Whey, dokuz temel amino asidin tamamını içerir ve bu da onu tam bir protein kaynağı haline getirir. Ek olarak, içerdiği protein vücut tarafından hızlı sindirilir, bu da hücreler tarafından daha hızlı emileceği ve kullanılacağı anlamına gelir. Whey proteinin vücut geliştiriciler arasında bu kadar popüler olmasının asıl nedeni budur.

Tüm bilgiler doğrultusunda sizin için önerebileceğimiz birkaç protein tozu seçeneğimiz mevcut. İçerikleri, kaliteleri ve fiyatları doğrultusunda piyasada satın alınabilecek tüm protein tozlarını sizler için araştırdık!

Supplementler.com Whey Protein

Supplementler.com’un whey protein Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve iddialı uluslararası süt ürünleri üreticilerinden biri olan Volac marka ham maddeye sahiptir, bir serviste 23 gr protein sunmaktadır. Bu özelliğinin yanında servis başına 5,2 gr BCAA ve 4,1 gr glutamin içermesi de oldukça önemli bir detay. Düşük yağ ve şeker oranlarıyla beslenme rutinine uygun olacağından da oldukça eminiz. Çikolata, muz ve çilek aromalarına sahip ürün ile shakelerinize lezzet katmanız mümkün!

Scitec Whey Professional Whey Protein

Bir serviste 22 gr Protein ve ilave 100 mg L-Leucine, 210 mg L-Glutamine ve 990 mg taurine sunan Scitec whey protein düşük yağ ve şeker oranıyla sporcuların en çok tercih ettiği protein tozlarından biri. Ayrıca düşük yağ ve şeker oranıyla hedefinizden şaşmanıza da engel oluyor. Ve en güzel kısmına geliyoruz. Scitec çikolata , kapuçino, muz , şeftali yoğurt, vanilya ahududu, kivi muz, limonlu kek aromalarıyla oldukça iddialı lezzetler sunuyor.

Reflex Native Whey Protein

Reflex Native whey protein izole protein oranı en yüksek whey ürünü (%64) olma özelliğine sahip. Tabii ki %11.7’lik lösin oranına da dikkat çekmemiz gerekiyor. Daha bitmedi. Servis başına 6.3 gr BCAA , 4.9 gr glutamin içermesi ile de dikkat çekiyor. Sindirim kolaylığı için probiyotik ilaveli olması ve leziz çikolata aroması da dikkat çeken diğer özellikleri gibi duruyor.

En kaliteli protein tozu ürünleri için tıklayın…

Muscletech Nitrotech %100 Whey Gold Protein

Mikro filtrasyon teknolojisi ile saflaştırılmış Muscletech Nitrotech whey protein, bir serviste 24 gram protein sunmasının yanı sıra 5.5 gr BCAA ve 4 gr Glutamin ile tüm ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılıyor. İlave bileşenlerden arındırılmış, kolay sindirilen ve hızlı emilen yapısı sayesinde de sporcuların en çok tercih edilen ürünleri arasına girmeyi başarmış. Çikolata, vanilya, kurabiye aromalı seçenekleriyle de iştah kabartıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!