Fit YaşamTakviyeEn Uygun Fiyatlı Kreatin Hangisi?

En Uygun Fiyatlı Kreatin Hangisi?

Kreatin, fitness ve vücut geliştirme ile uğraşanların protein tozu kadar ihtiyaç duyduğu altın değerinde bir takviye. Antrenman performansınızı ve tekrar sayınızı arttırabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi kreatin size verir.

Saf halde bulunan kreatin monohidrat birçok yönden genel sağlığa da katkıda bulunan bir üründür. Ancak piyasa koşulları son zamanlarda fitness sektörünü de etkilemiş durumda. Sporcular ihtiyaç duydukları gıda takviyeleri arasından kaliteli ve uygun fiyatlı oran ürünleri seçmekte zorlanabiliyor. Buna rağmen uygun fiyatlı kreatin bulmak zor değil. Birçok markanın saf kreatin ürünleri arasından en uygun fiyatlı olanları, bütçeyi zorlamadan kas gelişiminize devam etmenize yardımcı olabilecek seçenekleri belirledik.

Size önce kreatin önerisi yapacağız. Daha sonra, ilk kez kreatin kullanacaklar için ya da bu takviyeyi kullanmayı düşünenler ama yeterli bilgiye sahip olmayanlar için kreatin nedir ve kreatin kullanımı hakkında bilgiler paylaşacağız.

En Uygun Fiyatlı 5 Kreatin

1. Supplementler.com Micronized Creatine

en-uygun-kreatin-fiyat

Supplementler.com Micronized Creatine 500 Gram, yüksek servis sayısı ve düşük fiyatı ile ilgi çekmektedir. Supplementler.com’un sporcu gıdaları konusunda tecrübesine dayanarak Avrupa’da GMP standartlarına uygun ürettiği ürün, %100 saf mikronize Mesh 200 kreatinden oluşur. Servis başı 5 gram kreştin içerir. Servis başı ürün fiyatı 0,65 TL’dir.

2. Multipower Creatine Powder

en-uygun-kreatin-fiyat

Multipower Creatine Powder 500 Gram, 166 servis içermektedir. Alman firması ALZCHEM’in Creapure ham maddesini kullanmaktadır. Servis başı 3 gram kreatin içerir. Servis başı ürün fiyatı 0,75 TL’dir.

3. Olimp Creatine Monohydrate Powder Super Micronized

en-uygun-kreatin-fiyat

Olimp Creatine Monohydrate Powder Super Micronized 250 Gram, 83 servis içermektedir. Her servisinde 3 gram mikronize kreatin içeren Olimp Creatine’in servis başı ürün fiyatı 0,78 TL’dir.

4. Scitec Creatine Monohydrateen-uygun-kreatin-fiyat

Scitec Creatine Monohydrate 500 Gram, her servisinde 5000 mg kreatin içeriri bu miktarın 4420 mgı saf kreatin monohidrattır. Servis miktarı 100 olan ürünün servis başı fiyatı 0,79 TL’dir.

5. Optimum Creatine 2500 Caps

en-uygun-kreatin-fiyat

Optimum Creatine 2500 Caps 200 Kapsül, 100 servisten oluşur. Creapure hammaddesi kullanılan ürünün servis maşı kreatin miktarı 2.5 gramdır. Servis başı ürün fiyatı 0,79 TL’dir.

Kreatin tozu önerilerimiz bu şekildedir. Bütçeyi zorlamayan kreatin fiyatları ile tüm seçenekleri ele aldık şimdi kreatin ne işe yarar konusuna bakıyoruz.

Kreatin Nedir?

Kreatin vücudunuza yabancı olmayan bir besindir. Amino asitler aracılığı ile karaciğerde az miktarda da sentezlenebilen kreatin, hayvansal yiyeceklerde de az miktarda bulunur.

en-uygun-kreatin-fiyat

Temel görevi kas hücrelerinizdeki enerjiyi arttırmaktır. Eğer kreatin kullanıyorsanız nomalde tükenişe gelme süreniz uzayacak ya da tükeniş esnasındaki tekrar sayınız artacaktır. Kreatin enerjinizi destekler. Bu sebeple vücut geliştirme, ağırlık antrenmanları ve fitness dünyasında kısa süreli yüklü enerji kazanımı özelliği ile oldukça gözde bir gıda takviyesi olmuştur.

[ls_content_block id=”13465″]

Saf kreatin dediğimiz (kreatin monohidrat) diğer besinlerden maksimum derecede ayrıştırılan ürünler piyasada oldukça yaygındır. Creapure ham maddesi bunun en bilinen örneğidir.

Kreatin Nasıl Kullanılır?

En uygun fiyatlı kreatin konumuzda kreatinin nasıl kullanıldığını da ele alalım.

Satın alacağınız ürünün kullanım talimatlarını dikkate almanız gerekmektedir. Bunun dışında genellikle spor yapılmayan günlerde alınabileceği gibi günlük olarak 3-5 gram arasında kreatin tüketimi güç ve performans artışı için yeterli olacaktır. Kreatinin antrenman sonrası alınması önerilmektedir.

Burada kreatinin vücutta bir miktar su tuttuğuna da değinmeliyiz. Bu sebeple tartıda ufak farklılıklar görebilirsiniz. Ek olarak kreatin tüketiyorsanız daha iyi bir yararlanım için mutlaka su tüketiminizi de arttırmalısınız.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!