Fit YaşamCelebrityGüzellik Tanrıçası Gigi Hadid'in Süpermodel Vücudunun Sırrı

Güzellik Tanrıçası Gigi Hadid’in Süpermodel Vücudunun Sırrı

Gigi Hadid’in genetik özellikleri ile doğuştan şanslılar listesine dahil olduğunun farkında olsak bile, manken vücudu için sıkı bir antrenman uyguladığını ve yıllara uzanan spor hayatını yok saymamız hiç de doğru olmaz… Victoria’s Secret mankenleri arasından Gigi, genç yaşında formunu korumak için muhteşem bir tempo ile çalışıyor. Gigi’nin antrenman sırlarını sizlerle bugün paylaşıyoruz.

Hem İş Hem Spor

Gigi Hadid VS mankenleri arasından en genç isimlerden biri. Son yıllarda kardeşi Bella Hadid ve yakın arkadaşı Kendall Jenner ile birlikte moda dünyasının vazgeçilmez modellerinden biri olarak her defilede boy gösteriyor. Versace, Ellie Saab, Miu Miu, Chanel, Tommy Hilfiger ve Victoria’s Secret gibi dünya devi markalar ile çalışan Gigi ayrıca dünyaca ünlü W, ELLE, Glamour ve Vogue gibi birçok derginin de kapağı olma şansını yakaladı.

View this post on Instagram

golden ♉️

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Dünyanın dört bir yanında galalara, defilelere ve şovlara katılan Gigi’nin inanılmaz derecede yoğun temposuna sporu nasıl ekliyor olabildiğini bilemesek de Gigi Hadid bu tempoda spor rutinini ve antrenmanlarını aksatmamaya özen gösteriyor. Manken vücudu ile göz dolduran genç kadın, kendi antrenörü Rob Piela’nın yanında olmasa da antrenmanlarını yapıyor.

New York’ta Gotham Gym’in sahibi olan antrenör Rob Piela Gigi Hadid ile boş olan her dakikasını verimli bir şekilde değerlendirebilmek için çalıştıklarını söylüyor. Rob’a göre Hadid’in favori antrenmanları boks antrenmanları. Ayrıca antrenör Gigi Hadid’in oldukça motivasyonu yüksek bir öğrenci olduğunu söylüyor ve istikrarlı olduğunu ekliyor. Yıldızın mükemmel vücut hatları dikkate alındığında Rob’un haklı olduğunu görebiliyoruz.

Gigi Hadid’in Antrenman Rutini

Rob Piela ile bir araya gelebildiklerinde Gigi Hadid rutin olarak aşağıdaki antrenman programını uyguluyor. Hadid’in antrenmanı karın kası ve bacak bölgesi odaklı:

  • 10 dakikalık boks eşliğinde ısınma (ya da jumping rope)
  • 3 set 40 adet crunch
  • 10 dakika boks
  • 3 set 40 adet bicycle crunch, her seferinde bir bacak ile kick
  • 10 dakikalık boks
  • 60 saniye plank
  • 4 set 25 adet leg raises

Bu rutin Hadid’in klasik antrenman rutini. Rob ve Gigi bu antrenmanın spor salonu ve ekipman istemediğini bu yüzden kolaylıkla evde yapılabileceğinin altını çiziyor.

Bunun dışında da zaman zaman farklı egzersizler ekleyerek antrenmanını zenginleştiriyor. Gigi Hadid’in severek yaptığı spor çalışmalarının biri de bar eşliğinde bale hareketlerini çalışmak. Bu sayede daha esnek daha dayanıklı kaslar edindiğini söylüyor. Bale karın bölgesindeki kasların gelişimi ve dengeli bir vücuda sahip olabilmesi için de modele yardımcı oluyor.

Çocukluğundan Beri Spor Yapıyor

Annesi Yolanda Hadid hem Bella hem de Gigi’nin çocukluklarından beri spor ile iç içe büyüdüklerini ve bu sebeple hem sporcu disiplini kazanabildiklerini hem de sağlıklı fit bir vücuda nasıl sahip olabileceklerini bildiklerini söylüyor. Bu yüzden iki kızının da şimdiki fiziklerine sahip olduklarını belirtiyor.

Gigi ve Bella Hadid çocukluk yılları boyunca ata binmiş. Bunu uzun süreler düzenli yapan ikili sabahları çok erken spora gitmek için uyandıklarını söylüyor. Aynı zamanda Gigi voleybol da oynadığını belirtiyor.

Hem Beden Hem Ruhsal Gelişim

Gigi Hadid verdiği bütün röportajlarda sporu sadece beden ölçüleri, beden gücü ve dengesi için değil; mental sağlığı için de yaptığını belirtiyor. Ona göre, cesur olmasının ve kendine özgüveninin yüksek olmasının en önemli sebebi spor yapıyor olması. Spor yapmak Hadid’i en çok motive eden ve iyi hissettiren çalışmalardan biri. Hatta Hadid kendisine meydan okumayı çok sevdiği için boks egzersizleri yapmaktan daha fazla keyif aldığını söylüyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!