Fit YaşamGenelGöğüs İmplantı Hakkında Bir Kenara Not Etmeniz Gereken Mini Bilgiler

Göğüs İmplantı Hakkında Bir Kenara Not Etmeniz Gereken Mini Bilgiler

Kadınların büyük birçoğu büyük göğüslerden şikayetçiyken küçük göğüslü kadınların çoğu da daha büyük göğüslerin hayalini kuruyor. Hangi göğüs ölçüsünün ideal olduğu kişiden kişiye değişirken estetik cerrahlar, göğüs implantı ameliyatlarında ilerlemeye devam ediyor.

Eskiden beri süregelen göğüs implantı güvenli mi soruları da sürüyor. Tabii ki her ameliyatta olduğu gibi burada da kullanılan malzemenin kalitesi ve doktorunuz çok önemli. Aklınıza takılan her türlü soruyu doktorunuzla paylaşmanız ve ameliyat öncesi tam anlamıyla bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Göğüs implantı ameliyatları da artık birtakım verilere bağlandı. Göğüs ameliyatı geçirip sonuçtan çok memnun kalanlar olduğu gibi memnun olmayanlar da mevcut.

Ameliyat sonrası kadınların görüşlerine bakılarak genel bir sonuç çıkarılabiliyor:

1. İmplantlar Ömürlük Değiller

Çoğu kadının implantlarını daha sonra çıkarttırması veya 10 ilâ 15 yılda bir yenilemesi gerekiyor. ABD Gıda ve İlaç Dairesine göre, göğüslerini büyütmek için ameliyat olan kadınların %20’si sekiz ilâ on yıl içerisinde implantlarını aldırdı.

2. Düzenli Kontrollerinizi Aksatmayın

Prosedürden sonra göğüslerinizi kontrol ettirmeniz gerekiyor. Göğüs implantı olan kadınların yırtılmalara karşı ameliyattan üç yıl sonra, üçüncü yıldan sonra da her iki yılda bir emar çektirmeleri öneriliyor.

3. Emzirebilirsiniz

Göğüslerini büyüten birçok kadın bebeklerini emzirebilirken bir kısmında sorunlar yaşanabiliyor. Bu durum, ameliyat öncesi doktorunuza danışarak emin olmanız gereken konuların başında geliyor.

4. İmplantlar Meme Kanseri Riski İle İlgili Bir Değişiklik Yaratmıyor

Düzenli olarak mamografi çektirin ve kansere karşı önlemler alın. Doktorunuza implantınız olduğunu söylemeniz çok önemli! Göğüs dokusunun bazı kısımları implantlı göğüste daha zor göründüğünden birkaç fotoğraf daha çektirmeniz gerekebilir.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!