Muscle & FitnessSağlıkİş Görüşmesine Giderken Kullanabileceğiniz 4 Zeka Açan Vitamin Takviyesi

İş Görüşmesine Giderken Kullanabileceğiniz 4 Zeka Açan Vitamin Takviyesi

Vitamin ve mineraller herkes için çok önemlidir. Özellikle zinde olmak ve iyi bir gün geçirmek istiyorsanız bu besin değerleri olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Vitamin ve mineralleri genel olarak yediğimiz besinler aracılığıyla vücudumuza dahil ederiz. Fakat vücuda ihtiyaç duyduğu vitamini yeterli miktarda sağlamak için kimi zaman vitamin takviyesi de kullanılabilir.

İş Görüşmesine Giderken Alabileceğiniz Vitamin Takviyeleri

is-gorusmesi

Bununla birlikte, bir toplantı ya da iş görüşmesinden önce doğru beslenmek ve gerekli vitaminleri almak büyük önem taşımaktadır. Zayıf bir diyet sizi yorgun ve özensiz gösterebilir, oysa ihtiyaç duyduğunuz vitaminleri alarak sürdürdüğünüz sağlıklı beslenme düzeni size daha odaklanmış, bilinçli ve sakin bir görünüm kazandırabilir. Bu yüzden de iş görüşmesine gitmeden önce kullanabileceğiniz bazı vitaminler bulunur. Bunlar sizin daha iyi görünmenizi sağlamanın yanı sıra algılarınızı açarak daha hızlı düşünmenize de yardımcı olur. İşte bir iş görüşmesinden önce alabileceğiniz vitamin takviyelerinin listesi:

1. Omega 3 Yağ Asitleri

is gorusmesi öncesi alınacak vitaminler

Omega 3 yağ asitleri beyin hücre zarlarını oluşturur ve yeni beyin formülasyonlarını destekler. Böylece zekanızı açmaya yardımcı olurlar. Ayrıca iş görüşmesi esnasında sorulacak olan son derece önemli soruları yanıtlamanıza yardımcı olur.

Omega 3 yağ asitleri somon, yumurta ve lahana gibi besinlerde bulunabilir. Ayrıca takviye formunda omega 3 takviyesi kullanarak yeterli seviyede omega 3 aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Omega 3 ürünlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

2. B Vitaminleri

iş görüşmesine bu vitaminler sayesinde zinde girin

B vitaminleri sadece uykusuzluk, kaygı ve düşük özgüvene engel olmakla kalmaz, aynı zamanda enerji ve motivasyon seviyelerinizi de artırır (1).

Yeterli miktarda B vitamini almak için bezelye, brokoli, ıspanak ve et yediğinizden emin olun. Bunun dışında çeşitli B vitamini takviyeleri ile de yeterli oranda vitamin alabilir, diyetinizdeki eksikliği tamamlayabilirsiniz. Özellikle kompleks B vitaminleri daha enerjik hissetmenize ve iş görüşmelerinize odaklanmanıza destek olur.

En önemli vitaminler arasında yer alan B vitaminini takviye olarak almak istiyorsanız, ürünlere göz atabilirsiniz.

3. CoQ10

enerji-icin-vitamin

Koenzim Q10, vücutta doğal olarak üretilir, vücuttaki tüm hücrelerde bulunurlar. Tüm hücreler CoQ10 içerir, ancak kalp, böbrekler ve karaciğer en yüksek seviyelere sahiptir.

Hücreler, enerji üretmek ve kendilerini oksidatif hasardan korumak için CoQ10 kullanır. CoQ10 seviyeleri azaldığında, vücudunuzun hücreleri büyümek ve sağlıklı kalmak için ihtiyaç duydukları enerjiyi üretemez ve bu da yorgunluğa neden olabilir.

Bir iş görüşmesinde yorgun görünmek, isteyeceğiniz en son şeydir. Dolayısıyla iş görüşmesinden önce koenzim q10 takviyesi kullanmak size zinde hissettirir. Enerjik bir iş görüşmesi için CoQ10 ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Balık, et ve kuruyemişler CoQ10 içerir, ancak vücudunuzdaki seviyeleri önemli ölçüde artıracak kadar büyük miktarda bileşen içermezler. Bu nedenle CoQ10 takviyeleri, insanlardaki yorgunluğu azaltmak için daha iyi bir çözüm olabilir. Hem insanlarda hem de hayvanlarda yapılan çalışmalar CoQ10 takviyelerinin uygun dozlarda güvenli olduğunu göstermektedir.

4. Demir

is-gorusmesi öncesi alabileceğiniz önemli vitaminler

Vücudun, kırmızı kan hücrelerinde yer alan bir protein olan hemoglobini üretebilmek için oksijeni akciğerlerinizden vücudunuzdaki organlara ve dokulara taşıyan demire ihtiyacınız vardır.

Yeterli miktarda demir olmadan, kırmızı kan hücreleriniz vücudun dokularına etkili bir şekilde oksijen taşıyamaz (2). Bu, kendinizi yorgun ve zayıf hissetmenize neden olabilecek demir eksikliğine yol açabilir.

Diyetteki en zengin demir kaynakları et ve deniz ürünleri olarak özetlenebilir. Bu nedenle veganlar için demir ihtiyacı et yiyenlere göre yaklaşık 2 kat daha yüksektir. Vücuttaki demirin yarısından fazlası kanda bulunur.

Et ve deniz ürünlerini yeterli seviyede tüketemediğinizi düşünüyorsanız, demir takviyelerine bir göz atabilirsiniz.

O yüzden olası bir kan kaybı demir seviyelerini önemli ölçüde azaltabilir. Eğer demir eksikliği sorununuz varsa iş görüşmesi öncesi halsiz hissetmeniz oldukça muhtemeldir. Bu da sizin verimizi düşürür ve karşı tarafa enerjinizi yansıtmanızı engelleyebilir. Bu durumda, eksikliği düzeltmek ve yorgunluk da dahil olmak komplikasyonları önlemek için bir demir takviyesi gerekebilir. Ancak, aşırı demir alımından kaynaklanan sağlık riskleri bulunduğundan, demir takviyelerinin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışmakta yarar vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!