Muscle & FitnessCelebrityJessie J Vücut Ölçülerini ve Fitness ile İlgili Sırlarını Açıklıyor!

Jessie J Vücut Ölçülerini ve Fitness ile İlgili Sırlarını Açıklıyor!

Jessie J son yılların muazzam seslerinden biri. 2010 yılında çıkış yaptığı Do It Like a Dude parçası ile müzik dünyasını sallayan İngiliz sanatçının sesi ne söylese yakışıyor. Caz, R&B, soul, pop… Sesinin yanında feminist görüşü, güçlü duruşu, içten gülümsemesi ve fit hatları ile de takipçilerinin ve hayranlarının sevgisini topluyor.

Jessie J nisan ayında başlayacağı tur hazırlıklarına devam ederken biz de sizinle dinamik ve güçlü sahne şovlarına sahip Jessie J’nin vücut ölçüleri ve fitness sırlarını paylaşıyoruz.

Küçüklüğünde Dans Ediyordu Şimdi Fitness Bağımlısı

Jessie J esnekliğini ve şovlarını küçüklüğünde yaptığı dans çalışmalarına bağlıyor. Onun için sahne şovları son 10 yılda hayatına girmiş bir yenilik değil. Londra’da doğup büyümüş olan Jessie, ilk kez 11 yaşında bir müzikalde rol aldığından beri sahneye çıkıyor. Bu sebepten oldukça hareketli geçen sahne şovlarına alışık büyümüş. Müzik kariyeri için Sony ve Gut Recopds ile anlaşma yapana kadar da BRIT School bünyesinde müzik eğitimi almış olan Jessie hareket ederken muazzam bir şekilde sesini kullanabilmeye epey alışmış ve dans ona muhteşem bir esneklik kazandırmış.

View this post on Instagram

#holidaypics ???

A post shared by J E S S I E . J (@jessiej) on

Daha önceleri fitness ile çok uğraşmayan Jessie J 18, 19 yaşına gelip müzik kariyerinde yürümeye başladığı ilk 2-3 yıl içerisinde çok fazla aktif olmadığını dile getiriyor. Bu dönemi atlattıktan sonra ise 2012’de fitnessa başlayan Jessie bir anda bağışıklığının güçlendiğini, daha iyi hissetmeye başladığını, kıyafetlerini daha iyi taşıdığını ve cildinin güzelleştiğini söylüyor. Kendisindeki manevi ve fiziki gelişim onu spor yapmaya iyice motive etmiş ve bundan sonra, zaten sahne şovları için dans eden Jessie, hayatına düzenli antrenman yapmayı da katmış.

Jessie J’nin Antrenman Düzeni

Jessie çoğu ünlü gibi kalıplara sıkışmış bir antrenman uygulamıyor. Aksine o gün canı ne isterse onu yapmaya çalışıyor. Londra ve Los Angeles arasında sürekli yer değiştiren Jessie J’nin antrenman düzeni esnetmeler, kardiyo ve ağırlık çalışmaları, yoga ve açık havada bisiklet gibi aktiviterler içeriyor. Jessie eğer canı sıkı bir fitness çalışması istiyorsa o günü squat, lunge ve jumping gibi egzersizler yaparak geçiriyor. Eğer ağırlık çalışmak istiyorsa deadlift ve barbell suat hareketlerini uyguluyor. Koşmaktan sıkıldığını dile getiren Jessie J’nin spor yaparken önemsediği tek kural sporu aksatmamak, gerisini ruh hali belirliyor.

Spor Yaparken Müzik Dinlemek Onun Vazgeçilmezi

View this post on Instagram

Waiting for FaceTime to connect like…

A post shared by J E S S I E . J (@jessiej) on

Her müzisyen ve şarkıcı gibi o da dinlediklerinden ilham almayı seviyor. Spor yaparken müzik dinlemek benim odaklanmama yardımcı oluyor diyen Jessie özellikle turnelerdeyken ve o otelden bu otele büyük bir koşuşturma içerisindeyken müzik dinleyerek dilediği yerde antrenman yaptığını söylüyor. Ona göre müzik dinlemeden spor yapmak oldukça sıkıcı ve motivasyon kırıcı.

Her Yerde Spor Yapabilmek İçin Eşyaları Hep Yanında

Jessie J 30 yaşında olmasına rağmen mükemmel vücut ölçüleri ve fit görüntüsü ile herkesin beğenisini topluyor. Onun kadar çok hareket etmeyi seven birinin böyle olması şaşırtıcı olmasa da Jessie’ye hayran kalmamak elde değil… Jessie spor yapmamak için bahane üretmemek adına da ayrıca yanında her zaman birkaç spor ekipmanı bulunduruyor. Foam roller, proteinli su, vegan protein tozu ve direnç bandı Jessie J’nin hiçbir zaman yanından eksik etmediği spor malzemeleri ve gıdaları. Jessie spor salonuna bağımlı kalmadan da spor yapabilmek ve aktif kalabilmek adına kendisini bilinçlendirmiş.

Kalp Problemine Göre Besleniyor

View this post on Instagram

#THINKABOUTTHAT ?: @ashleyosborn

A post shared by J E S S I E . J (@jessiej) on

Jessie J Shape dergisine verdiği bir röportajda ender görülen, kalp ritminin çok hızlı atmasına sebep olan bir sendroma sahip olduğunu ve bu sağlık problemi ile ilgili 10 yaşındayken bir operasyon geçirdiğinden bahsetmiş. Bu sebeple hiç, kahve ve kafein tüketmemiş olan Jessie J alkol alımına çok dikkat ettiğini söylüyor. Bunun yanısıra şeker ve şekerli ürünleri yemeyi bırakan Jessie J beslenmesinin daha sağlıklı kalmasına yardımcı olduğunu dile getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!