Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıMankenlikten Güreşçiliğe, Birçok Farklı Tecrübeyi Denemiş Fitness Fenomeni: Karina Elle

Mankenlikten Güreşçiliğe, Birçok Farklı Tecrübeyi Denemiş Fitness Fenomeni: Karina Elle

Elle’r Yukarı!

Ne kalori sayıyor ne de spor salonunda yaşıyor. 25 yaşındaki Karina Elle, terleyip adrenalin hazzını tadarak yaşamak istiyor.

Biz de kendisiyle ufak bir söyleşi yaptık. Mankenlik tecrübesinden WWE denemelerinde bulunmasına kadar birçok konuyu kendisine sorduk.

Image result for karina elle

Nasıl keşfedildiniz?

16 yaşında mankenliğe başladım. Florida’da bir alışveriş merkezinde dolaşırken bir çiftin beni takip ettiğini fark ettim. Erkek olan fotoğrafçı çıktı. Yanındaki güzel kadın ise [IFBB bikini pro] Ana Delia imiş.

Mankenlikte zorluklar yaşadınız mı?

Ben kısa mesafe ve kır koşuları yaparak büyüdüğümden çocukluğumdan beri kaslı bir kız oldum. Lisede 20,5 cm boy attıktan sonra mankenliğe girdim çünkü hem çok uzundum hem de nereli olduğum belli olmuyordu [Fransız ve Vietnamlı melezi]. Ajansım çok fazla antrenman yapmama gerek olmadığını söyledi çünkü podyuma çıktığımda uzun ve zayıf gözükmemi istiyorlardı. Mankenlik ile koşu arasında gidip geldim. Koşu kimliğimin bir parçasıydı, vazgeçilmezimdi. Benimle koşuşumu gördükten sonra konuşun bir de. Tabiatıyla koşu bacaklarımı kaslı hale getirdi ama çok da umurumda olmadığından koşuyu bırakmadım. Moda endüstrisini bırakıp kendime dönmem biraz vakit aldı. Bu karar sürekli aklımda dönüp duruyordu, herkes gibi olmak istemiyordum.

Sıradan bir antrenman günün nasıl geçiyor?

Spor salonunda yaşadığımı sanıyorlar ama yanlış. Mekân neresi olursa olsun iki günde bir 20 dakika ilâ 1,5 saat antrenman yapıyorum. Ağırlıkla başlayıp HIIT’e geçiş yapıyorum. Standart rutinim bundan ibaret. Eskiden üst ve alt vücudumu ayrı ayrı çalıştırırdım ama artık sadece tüm vücut antrenmanı uyguluyorum. Benim felsefem her gün aktif bir şeyler yapmak çünkü verdiği yükselme hissi bana iyi geliyor. Yani endorfinin hazzı peşindeyim. Hakikaten sadece kendimi daha iyi hissetmek ve enerji harcamak için antrenman yapıyorum ben. Dural hareketler yapmak için salona gitmiyorum.

20 dakikalık antrenman gerçekten işine yarıyor mu yoksa zaten fiziğin iyi olduğundan yapmasan da olur mu?

Burpee, jump squat, sprint gibi %120 oranında aşırı yüksek yoğunluklu çalışıyorsanız 20 dakika yeterli geliyor.

PUMPkin workout! ???HAPPY HALLOWEEN! ??by: @sarahorbanicphotos ✨

A post shared by KARINA ELLE? (@karinaelle) on

Genel sağlık düzeninde beslenmenin yeri nedir?

Kalori saymam. Porsiyon kontrolü yapmaya, yediğimi pişirmeye ve patates, tavuk, brokoli, avokado ve yumurta gibi basit gıdalarla beslenmeye bakarım.

Sana göre sağlıklı nedir?

İçsel huzur demektir: kendine iyi bakıp doğru davranmak, sağlıklı beslenmek, mutlu olmak. Ben sadece estetik için antrenman yapmıyorum. Ne olursa olsun, en kusursuz gözüken insanın bile görünüşüyle ilgili bir kompleksi oluyor. Spora gidiyorum, arkadaşlarımla vakit geçiriyorum, rahat davranıyorum.

Couple of schnitzels

A post shared by KARINA ELLE? (@karinaelle) on

WWE denemelerine katılmak nasıl bir histi?

Total Divas için üç yıl önce denemelere katıldım. Katıldım çünkü benlik bir şeydi, yani güreşi bildiğimden değil. Kampa gittim ama havada perende atarken yere de çakıldım.

Güçlü olmanın nesi sizi daha seksi hissettiriyor?

En seksi hissettiğim anlar en güçlü olduğum anlar değil ki neye göre, kime göre güçlü? Ben terliyken kendimi seksi hissediyorum. Ter demek sıkı çalışma demek. Terden sırılsıklam olduğumda işin hakkını verdiğimi biliyorum.

Karina P90X ve Zumba gibi birçok farklı antrenmanın karmasını uyguluyor ama hepsini Venice Beach, Kaliforniya’daki Gold’s Gym’de vücut geliştirmeyle birleştiriyor.

“Öğrenecek o kadar çok şey var ki.” diyerek öğrenmeye ne kadar açık olduğunu vurguluyor.

 

Karina’yı Facebook, Twitter ve Instagram’da takip edin: karinaelle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!