Fit YaşamFıtness49 Kilo Vererek Fitnessa Aşık Oldum Diyen Angela Arnold'ı Tanıyor musunuz?

49 Kilo Vererek Fitnessa Aşık Oldum Diyen Angela Arnold’ı Tanıyor musunuz?

En yüksek kilosu: 113 kg

Şimdiki Kilosu: 64 kg

Sağlığından endişe etmeye başlayan Angela Arnold, bu gidişatı değiştirmeye kararlıydı!

Yazan: Kristin Mahoney

2011 yılında, Angela Arnold dönüm noktasındaydı. 29 yaşında 113 kilo iken depresyonla mücadele ediyordu ve yataktan kalktığı andan itibaren dizlerinde ağrı hissediyordu. Ayrıca diyabet teşhisi konduğu için iki seçeneği vardı: ya kilo verecekti ya da hayatının sonuna kadar insülin ilaçları kullanacaktı. Arnold bir karar verdi. “Yalnızca henüz 10 ve 13 yaşlarında olan oğullarım Colby ve Camron için değil, gelecekteki torunlarım için de ciddi şekilde hayat tarzımda değişiklikler yapmam gerektiğini biliyordum.”

Küçük adımlarla, Jillian Michael’in spor DVD’lerini günde 15 dakika uygulayarak değişimine başladı. Her gün küçük egzersizler yapıyordu. “Her gün biraz yürüdüm, sonra adım adım yürüdüğüm mesafeyi artırdım ve nihayetinde tempolu yürüyüşten koşuya geçtim.”

Spor yolculuğu her zaman kusursuz değildi (yanlış teknikler sebebiyle ameliyat olması gereken bir fıtık problemi yaşadı), ama Arnold bu yoldan sapmamak için elinden gelenin en iyisini yaptı ve bir sene içerisinde 45 kilo verdi.

Bugün ailesi ve arkadaşlarından aldığı destekle motivasyonunu koruyor. “Vücudunuza baktığınızda kendinizi mutlu ve güzel hissedebilirsiniz. Herkes bir yerlerden başlıyor, sadece yoldan çıkmadan tüm bu süre boyunca her küçük başarınızdan gurur duymayı bilmeniz gerekiyor.”

Angela Arnold’ın Antrenman Planı

Arnold kardiyoyla birlikte haftada beş gün güç antrenmanı yapıyor. Bir gün de yüksek yoğunluklu interval antrenmanı yapıyor.

En Sevdiği Sağlıklı Yiyecek:

Çiğ İstridye

En Sevdiği Egzersiz:

Lat pulldown

“Kasları doğru şekilde sıktığınızdan emin olun ve duruşunuzu koruyun.”

Angela’nın Örnek Antrenman Planı

Bacak günü

(haftada iki kez antrenman yapıyor)

  • Deadlifts
  • Squats
  • Walking lunge
  • Kickback
  • Hip thruster
  • Leg press
  • Leg extension

Fitness İlhamı

“Geçen sene Las Vegas’ta yapılan Musclemania yarışmasına gittim ve 60 yaşın üstünde bir büyük büyükanne olan Ruby Carter’ın Masters yarışmasını kazandığını izledim. O an bahanelerin olmadığını, herşey çok geç olduğunda ‘Ben de yapabilirdim’ diyerek kaybettiğim onca zamanın ardından bakmak istemediğimi farkettim. Arnold geçtiğimiz Haziran ayında ilk fitness yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. “Sahneye çıkmak istemiyordum, vücudumla ilgili şüphelerim vardı. Ancak sonra başkalarına bir ilham kaynağı olabileceğimi farkettim.”

Angela’nın Kullandığı Gıda Takviyeleri

Protein tozu, amino asitler, BCAA ve kreatin

En Sevdiği Kaçamak Öğünü

Donut ve tereyağlı kurabiye

Kaynak: M&F HERS 2016, Ocak-Şubat

Kardiyoyu Bırakıp Ağırlık Kaldırmaya Başlayan Rebecca Mükemmel Kıvrımların Sahibi Oldu

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!