Fit YaşamCelebrity71 Yaşında 20 Kilo Veren Şef Paula Deen Sizce Hangi Rengi Mutfağından...

71 Yaşında 20 Kilo Veren Şef Paula Deen Sizce Hangi Rengi Mutfağından Çıkardı?

Amerikalı ünlü şef Paula Deen ile tanışın. Kendisi en ünlü şeflerden biri, mutfağına girdiğinizde güney usulü yemekler ile bolca karşılaşıyorsunuz. Amerikalıların oldukça sevdiği Paula Deen 71 yaşında olmasına rağmen birçok kadının hatta birçok kişinin deneyip de başaramadığı, pes ettiği bir şeyi başardı: tam 20 kilo verdi.

Kilo vermek bazen oldukça zorlayıcı olabiliyor ve bahaneler ile yapamadığımızı kendimize kabullendiriyor olsak da dünya çapından birçok başarı hikayesi doğuyor. Şef Paula Deen de o hikayelerden birine sahip. Birazdan Paula’nın 71 yaşında nasıl kilo verdiğinden ve kilo vermeye nasıl karar verdiğinden de bahsedeceğiz.

paula-deen-kac-kilo-verdi

Ancak şunu unutmayın, Paula bir aşçı ve doğal olarak tüm işi yiyecekler ile ilgili. Eğer tüm gün mükemmel yemekler hazırlar ve bunu milyonlara sunarken o kilo verebiliyorsa siz de bunu rahatlıkla başarabilirsiniz!

Gelelim Paula’ya. Ünlü şef mutfağından bir renge ait yiyecekleri çıkardığını ve bu sayede kolay bir şekilde kilo vermeye başladığını belirtiyor. Peki bu renk ne?

paula-deen-kac-kilo-verdi

Paula Deen: Tıka Basa Yiyordum!

Kendisini pisboğaz olarak tanımlayabileceğinizi dile getiriyor. Eskiden özellikle sevdiği şeylerde ayırt etmeden çok çok büyük miktarlarda yiyebiliyormuş. Şimdi ise Paula porsiyonlarını makul bir şekilde ayarladığını söylüyor. Bir bisküvi yiyebilirisiniz ama koca kavanozu bitirmenize gerek yok diyor.

Hollywood filmlerinde de ışık saçan enerjik yapısı ile yer almış olan Paula, tip 2 diyabet sebebi ile ameliyat olmak zorunda kalmış. Ameliyat sonrası dönemde bir gün eve gelirken beslenmesi üzerinde ciddi bir değişiklik yapması gerektiğine karar vermiş ve mutfağına girdiği gibi bazı ürünleri çöpe atmış.

Beyazlara Dikkat

Bu ürünler beyaz renkli olan her şeydi diyor Paula; beyaz ekmek, beyaz makarna, beyaz pirinç, un, beyaz patates… Esasında mutfağındaki kıyım daha çok beyaz karbonhidratlardan oluşan Paula, o gün itibari ile et tüketimini daha çok yapmaya, sebzeleri ızgara ve haşlama bir şekilde pişirmeye yoğunlaşmış. Güney usulü leziz yemeklerini ekranlarda pişirmeye devam ederken evde diyet listesi için program hazırlarken daha hafif ama besin değeri yüksek yiyeceklerden tutmaya başlamış.

Paula eşi ile birlikte başladıkları diyeti tam 4 ay boyunca sürdürmüş ve nihayetinde 20 kiloya yakın bir kilo kaybı ile mükemmel bir başarı elde etmiş. 71 yaşında yıllardır süregelen beslenme alışkanlıklarını kırıp yepyeni ve sağlıklı bir sistem kurması özellikle ameliyat sonrası genel sağlığını hızla iyileştirmesine de katkıda bulunmuş.

Yine de Paula da sevdiği “zararlı” sayılabilen yiyecekleri tamamen hayatından çıkarmış değil. Şeker yeme ihtiyacı olduğunda 10 dakika kadar karamelli şeker emdiğini ve hem tadına bayıldığını hem de isteğini hafiflettiğini dile getiriyor. Ayrıca en sevdiği kekler, tartlar ve pastalar gibi kaçamak öğünleri ise özel günlere ve hafta sonlarına ayırmış durumda. Paula bu yiyeceklerden tamamen vazgeçmeyi düşünmediğini söylüyor.

Paula Deen bu çabası ile televizyonların güleryüzlü toplu şefi olmaktan, televizyonların güleryüzlü ve zayıf şefi olmaya tam 71 yaşında terfi etmiş durumda!

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!