Fit YaşamSağlıkPharmaton Nedir, Faydaları Nelerdir?

Pharmaton Nedir, Faydaları Nelerdir?

İçindekiler

  1. Pharmaton Nedir?
  2. Pharmaton İçeriği Neler Barındırır?
  3. Pharmaton Yan Etkileri, Zararları Nelerdir?
  4. Pharmaton Hakkındaki Uzman Görüşleri

Pharmaton Nedir?

Pharmaton, bir besin takviyesi olarak 1800’lü yılların sonlarında kurulan Alman merkezli  şirket Boehringer Ingelheim tarafından geliştirilerek piyasaya sunulmuştur.  Üreticilere göre, Pharmaton, yorgunluğu hafifletmeye, stresi azaltmaya ve yaş, hastalık ya da kötü beslenmenin neden olduğu fiziksel ve zihinsel durumları önlemeye yardımcı olabilecek bileşikler içerir. Pharmaton öncelik olara Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da mevcuttur ve Pharmaton vitamin ürünleri yetişkinler, sporcular, çocuklar ve hamile ve emziren kadınlar için çeşitlilik gösterir. Bir doktora danışana kadar Pharmaton kullanmayın veya çocuklara vermeyin.

pharmaton-nedir-faydalari-nelerdir

Pharmaton İçeriği Neler Barındırır?

Orijinal yetişkinler için Pharmaton gıda takviyesinin temel bileşeni Ginseng G115 (Panax Ginseng ekstresi) dir. Peki ya, ginseng ne işe yarıyor? Ginsengin, bağışıklık sisteminin işlevini desteklediğini ve enerji düzeyini artırmaya yardımcı olduğu iddia edilmektedir. Pharmaton ayrıca vitamin D, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, A vitaminleri, E vitaminleri ve B vitaminleri (riboflavin, folik asit, tiamin, B-6 vitamini ve B-12 vitamini) içerir.

Piyasada orijinal Pharmaton’un dışında “Pharmaton 50 plus” gibi başka formülasyonu da mevcuttur ve bu farmülasyon orijinal Pharmaton’un içeriğinde yer almayan Omega-3 içerir.

Daha önce Pharmaton kullananların yorumlarını öğrenmek için “Pharmaton Kullananların Ürün Hakkındaki Yorumları” yazımızı linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Pharmaton Faydaları Nelerdir?

Pharmaton kapsül, yorgunluğu azaltarak ve gün boyu zihinsel ve fiziksel performansı artırarak günlük yorgunluğu tedavi etmek için tasarlanmıştır. Kapsüllerin etkileri düzenli olarak alındığı takdirde, ilk alındıkları zamandan itibaren birkaç hafta içinde hissedildiği belirtilmektedir. Yorgunluk ve bitkinlik hislerini hafifleterek enerji seviyelerini yönetmek ve korumak, Pharmaton yararları arasındadır. Bu yararı sayesinde, zihinsel odaklanma ve fiziksel performansı artırmaktadır. Bu hem kişisel hem de profesyonel ortamlarda çeşitli faydalar sağlayabilir.

Pharmaton Yan Etkileri, Zararları Nelerdir?

Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Servisi, Pharmaton kullanmanın, uyuma sorunu, deride kızarma, baş ağrısı, baş dönmesi hissi veya ishal, kusma, mide bulantısı ve karın ağrısı gibi sindirim problemleri gibi Pharmaton zararları ile karşılaşılabilineceğini bildirmektedir. Eğer böbrek hastalığınız, glikoz veya galaktozu sindirememe veya absorbe edememe gibi tarzlarda sorununuz, hemokromatoz gibi demir depolama bozukluğunuz veya kanınızda yüksek bir kalsiyum, A vitamini veya D vitamini yoğunlaşması mevcut ise Pharmaton kullanmamalısınız! Ayrıca soya, yerfıstığı yağı veya laktoz içerebileceğinden, bu maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa Pharmaton multivitamin kullanmamalısınız!

pharmaton-nedir-faydalari-nelerdir

Pharmaton Hakkındaki Uzman Görüşleri

Pharmaton üreticileri takviyenin, ideal diyete göre az da olsa beslenmeyi iyileştirmek için iyi bir yol olduğunu söylemesine rağmen, Harvard Tıp Okulu profesörü Dr. JoAnn Manson, vitamin ve minerallerin çoğunluğunu besleyici ürünler, tam tahıllar, fasülyeler, baklagiller, yağsız protein ve az yağlı veya yağsız süt ürünlerinden almanın en iyi yol olduğunu söylüyor. Sağlıklı bir diyetin yerine Pharmaton da dahil olmak üzere herhangi bir gıda takviyesine güvenmekten kaçının. Boehringer Ingelheim ayrıca, Pharmaton takviyesi kullanmanın dışında dengeli bir diyet, düzenli fiziksel aktivite ve alkol ve kafein kullanımının azaltılması gibi sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarının, yorgunluğun ve stresin etkilerinin üstesinden gelmenize yardımcı olabileceğine de dikkat çekiyor.

[yasr_overall_rating]

14 YORUMLAR

  1. Ginseng kadınlarda meme kanseri riskini artırdığından, kadınların kullanmaması gerekiyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!