Fit YaşamGenelSeks ve Kadınlar Hakkında Kulaklarınıza İnanamayacağınız 18 Gerçek

Seks ve Kadınlar Hakkında Kulaklarınıza İnanamayacağınız 18 Gerçek

Seks söz konusu olunca, doğru şeyler bildiğinizi düşünürsünüz. Bilirsiniz de, yalnızca öğrenebileceğiniz şeylerin tahmininizin çok ötesinde olduğunu ıskalayabilirsiniz.

Bu konuda araştırmalar yapıp, bilgileri edinip sizlere doğru bilgiyi sunmayı istedik ve sizler için muhtemelen önceden duymadığınız bilgileri derledik.

1. Olması Gereken Sperm Oranı

Sağlıklı bir erkek, bir çay kaşığı hacmindeki sperminde 300 milyon sperm hücresi bulundurur. Bu sperm hücreleri içerisinde yarışı kazanan sperm ise kadının yumurtalığını dölleyen tek hücredir.

2. Vibratörler Aslında Başka Bir Şey İçin İcat Edilmiştir

Vibratör aslında 19. yüzyılda histeri hastalığını azaltmak için icat edilmiştir. Bu kulağa biraz ekstrem gelebilir, ancak vibratörlerin icat edilme amacı gerçekten histeridir.

3. İnsanların Seks Sonrası Yaptığı İlk Şey?

Tabii ki seks sonrası sarılma değil! Yapılan araştırmalar, insanların büyük çoğunluğunun sosyal medya hesaplarına girdiğini dile getiriyor…

4. Erkekler Mi Kadınlar Mı Daha Fazla Seks Yapıyor?

Erkeklerin daha fazla seks yaptığını düşündünüz değil mi? Hayır. Tam tersine kadınlar erkeklere oranla %17 daha sık seks yapıyor.

5. En Uzun Süren Orgazm Hangi Cinsiyete Ait!?

Erkekleri yine üzecek bir gerçek. Odak hep erkekte, ancak ortalama bir kadın orgazmı erkeklerin ikinci  orgazmından 14 saniye daha uzun. Farkı siz düşünün…

6. Orgazm Sağlıklıdır

Orgazm sağlığınız için oldukça önemlidir. Kadınların kalp hastalıklarını, göğüs kanseri riskini ve hatta depresyon riskini önler. Seks yapın ve mutlu olun!

7. “Sexercise”, Yani “Seksersiz” Diye Bir Şey Var!

Evet, seks de bir antrenmandır. Kalori harcarsınız, terlersiniz, yorulursunuz… 30 dakikalık bir seks ortalama 200 kalori yakar. Antrenman ve orgazm bir arada. Daha ne isteyebilirsiniz ki?

8. Kadınlar Sandığımızdan Daha Oyuncudurlar

Kadınlar yalnızca erkeklerin onları tahrik ettiğini söylese de, yapılan bazı araştırmalarda kadınların “her” seks içeriğinden tahrik olduğu görülüyor.

9. Kadınlarda Beyin ve Sekse Verdiği Tepki

Araştırmalarda fMRI kullanılarak görülen o ki; kadınlarda vajina, klitoris veya meme ucu uyarıldığında beyinde bambaşka noktalar uyarılıyor.

10. Seks Esnasında Tuvaletinizin Gelmesini Engelleyen Hormonlar Aktif Olur

Seks sonrasında tuvalete gitmek bazen çok zor değil mi? Hemen sonra gitmenize gerek yok, vücut zaten bu durumu birazcık erteleyecek şekilde çalışıyor. Yalnızca çok tutmazsanız iyi olur, enfeksiyon riskini arttırmaya değmez…

11. Hamile Kalmak Neden Bu Kadar Zor?

Çoğu zaman, bir kadın ayda yalnızca bir yumurta üretir…

12. Gençlerin Seks Tecrübeleri Hangi Yaşlarda Gerçekleşiyor?

Araştırmalara göre, 19 yaşından sonra, gençlerin %70’i çoktan seks yapmış oluyorlar.

13. Seks Esnasında Telefona Cevap Vermek!?

Anneler birden fazla işi aynı anda yapabiliyor! Araştırmalara göre annelerin %12’si seks esnasında telefonlarını kullanıyorlar.

14. Ortalama İlk Seks Tecrübesi Yaşı Nedir?

Tahminlere göre, ortalama bir erkeğin ilk seksi 16,9 yaşında iken bir kadınınki ise 17,4.

15. Seks Hakkında Konuşmak Seks Kalitesini Arttırır

Seks hakkında konuşan insanların, seks hayatlarının çok iyi olduğu görülüyor.

16. Yemekten Tahrik Olan Yalnızca Siz Değilsiniz

Bazı insalar seksten nasıl tahrik oluyorlarsa yemekten de aynı şekilde tahrik olduklarını dile getiriyorlar. Bu yüzde oldukça büyük bir yüzde… Yalnız değilsiniz!

17. Vücudunuzla Barışık Olmanız Sekste Çok Önemli Bir Etkiye Sahip

Obez kadınlardan oluşan bir kitlede yapılan araştırmaya göre, vücuduyla ve kendisiyle barışık kadınların seks hayatı çok daha iyi. Kendinizle barışık olun!

18. Seks Acı Eşiğinizi Arttırır

Araştırmalara bakıldığında, seks esnasındaki uyarılma kişinin acı eşiğini epey yükseltiyor.

Spor yapmanın cinsel hayatınıza etkisini biliyor musunuz? Spor Ve Cinsel Yaşam yazımızda düzenli spor yapmanın cinsel hayatınızda yaratacağı değişimleri okuyabilirsiniz.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!